تبلیغات
دنیای ورزش ،تندرستی و نشاط - آموزش شنا 1
دنیای ورزش ،تندرستی و نشاط
در مرحله اول : باید در آب قدم زد تا زمانی كه بتواند تعادل خود را حفظ كند .
- در مرحله دوم : باید صورت و سر خود را زیر آب ببرد در صورتی كه نتوانست از وسایل كمك آموزشی مانند سوت می توان استفاده كرد . سوت را به فرد آموزش گیرنده می دهیم تا داخل آب سوت بزند به صورتی كه سوت كاملاً داخل آب باشد بعد از انجام دادن كامل این كار سوت را گرفته و می گویم در آب فوت بكند و كمكم صورت خود را داخل آب ببرد .

- مرحله سوم : هنگامی كه فرد آموزش گیرنده سر خود را داخل آب برد باید سر خود را زیر آب نگه دارد از 1 ثانیه تا 25 ثانیه .

باید دقت داشت كه در تمامی مراحل آموزش شنا باید چشمان فرد آموزش گیرنده باید باز باشد برای اطمینان می توان از انگشتان دست خود استفاده كرد به صورتی كه دست خود را زیر آب برده و به فرد آموزش گیرنده می گوییم كه انگشتان باز ما بشمارد و هر بار تعداد آنها را تغییر میدهیم هر قدر كه لازم است این كار را تكرار میكنیم .

-مرحله چهارم : بعد از انجام این كار باید فرد آموزش گیرنده بتواند دست خود را به كف استخر برساند . برای این كار می توانیم از سوت كمك بگیریم .سوت را به كف استخر انداخته ، تا آن را از كف استخر بالا بیاورد .موارد كمكی : می توان برای این كار از عینك شنا برای فرد آموزش گیرنده استفاده كرد ، البته بعد از زمانی كه فرد توانست چشم های خود را در درون آب باز نگه دارد در این قسمت آب وارد بینی آموزش بیننده می شود این امر طبیعی است ، و پیشنهاد می شود تا حد امكان از بینی گیر استفاده نكند .
نكته : می توان در این مرحله از وسایل كمك آموزشی مثل طناب و توپ استفاده كرد از توپ برای بازی كودكان در آب ، طناب را در قسمت كم عمق به دو انتهای استخر بسته ، توپ را آن سمت طناب می اندازیم و از فرد می خواهیم از زیر طناب رد شود و توپ را برای ما بیا ورد .





طبقه بندی: آموزش شنا، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 مهر 1389 توسط فرحناز | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

طراحی تم توسط فرحناز